شماره : 190
10 / 7 / 1400 - 15:44

شهردار منتخب شورای ششم شهر قلعه رئیسی تایید نشد

شهردار انتخابی اعضای شورای ششم اسلامی شهر قلعه رئیسی مرکز بخش چاروسا تایید نشد.؛

بنا به بررسی انجام گرفته، «تورج آذربهرام» که به عنوان شهردار منتخب شورای ششم قلعه رئیسی برای تصدی شهردار این شهر معرفی شده بود، نامبرده فاقد شرایط احراز تصدی سمت شهردار بنا به موارد قانونی در دو موضوع نداشتن سابقه اجرایی و مدیریتی و مدرک تحصیلی در رشته ادبیات مرتبط بوده است.
برخی اعضای شورای شهر قلعه رئیسی مجددا طی نشستی بر مصوبه پیشین خود اصرار کردند و آقای آذربهرام را با ۳ رای موافق از ۵ رای مجددا به عنوان شهردار معرفی شد که بنابر قانون، این اصرار بر انتخاب مجدد، منجر به ارسال موضوع به شورای حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد و رای و تصمیم نهایی را این مرجع صادر خواهد کرد.

در صورت تایید نشدن شهردار در شورای حل اختلاف، شورای ششم شهر قلعه رئیسی باید گزینه بعدی خود را جهت تصدی کرسی شهرداری به استانداری و دفتر امور شهری و شوراهای استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی کند.
آذربهرام معلم ادبیات است که توسط شورای ششم به عنوان به عنوان شهردار شهر قلعه رئیسی، مرکز بخش چاروسا انتخاب شد.

ثبت شده در سایت نسیم زاگرس طی شماره 190 توسط modir و در روز شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت 15:44:53
© Copyright 2022 https://www.nasimezagros.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 179
4 / 7 / 1400 - 14:18

ماجرای خودسوزی زن کارگر شهرداری دهدشت

ایسنا: یکی از کارگران شهرداری دهدشت گفت که همسرش در پی نداشتن توان مالی برای خرید لوازم مدرسه، چهارشنبه شب ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ دست به خودسوزی زد.؛

“محمدجواد عرفانی”،  با بیان این خبر توضیح داد که قادر به فراهم کردن هزینه خرید لوازم تحریر فروشی فرزند خود نشده و این موضوع باعث بالا گرفتن درگیری لفظی وی با همسرش شده است. در ادامه این مشاجره، همسر این کارگر دست به خودسوزی زده و وی نیز با مشاهده این صحنه، تلاش می‌کند که  همسرش را خاموش کند که خودش نیز به ۳۰ درصد سوختگی دچار می شود و در نهایت هر دو راهی بیمارستان می‌شوند.

خودسوزی زن کارگر شهرداری دهدشت

وی که ۳۹ سال سن دارد و به گفته خودش ۱۵ سال سابقه کار قراردادی در حوزه نقلیه شهرداری دهدشت را دارد و حقوق ماهیانه‌اش ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است،  گفت: در ۵ ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده  و اگر یک روز هم دیرتر بر سر کار حاضر می‌شده برایش غیبت رد می‌شد.

وی خبا یادآوری این مطلب که چند روز قبل از حادثه خودسوزی همسرم، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مطالباتمان جلوی شهرداری تجمع کردیم اما کسی به دادمان نرسید، ادامه داد: دو پسر و یک دختر دارم که پسر بزرگم کلاس اول راهنمایی و دیگری کلاس اول ابتدایی است و دخترم نیز سه ساله است. در این شرایط چه کسی پاسخگوی دل سوخته فرزندانم است.

این کارگر شهرداری دهدشت خاطرنشان کرد: فاقد منزل مسکونی هستم و به تنهایی در سالن اداره که دو اتاق با وضعیت نامناسب بوده زندگی می کردم و تابستان مار و عقرب و زمستان سرما زندگی را بر ما تلخ کرده بود.

عرفانی با بیان حادثه شب خودسوزی همسرش تصریح کرد: با توجه به اینکه در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس بودیم پول نداشتم که برای فرزندانم لوازم التحریر و وسایل مورد نیاز مدرسه را تهیه کنم، و همسرم از ناراحتی این مساله ، اقدام به خودسوزی کرد و زندگی و خانه ام ویران شد و هم اکنون مشکلات و نداری از یک طرف خراب شدن زندگی و از دست دادن مادر فرزندانم از طرف دیگر زندگی ام را روی سرم آوار کرد.

وی ادامه داد: همسرم گفت؛ کجا دیده ایم کسی در اداره ای کار کند اما حقوق به او ندهند و حتی نتواند برای فرزندان خود وسایل مدرسه و قلم و دفتر بخرد؛ که به حیاط رفت و از نفتی که آنجا بود روی خود ریخت و خود را آتش زد. با یکی از فرزندانم تلاش کردیم که خاموشش کنیم اما از ناحیه دو دست، شکم، گردن و صورت دچار سوختگی شدم،  و همسرم نیز ۸۰ درصد سوختگی داشت که همسرم را به بیمارستان اهواز و خودم را به بیمارستان یاسوج اعزام کردند که البته خانمم بعلت شدت سوختگی از دنیا رفت.

این کارگری شهرداری دهدشت عنوان کرد: این مشکلات و خودسوزی همسرم بعلت فقر، نداری و بی پولی رخ داد، اول مهر هر کس دست فرزندش را می گیرد و با خوشحالی به مدرسه می رود، اما ما در تهیه قلم و دفتر فرزندانم مانده بودیم که بعلت فشار این مساله همسرم اقدام به خودسوزی کرد.

عرفانی تاکید کرد: برخی از همکارانم بعلت پرداخت نشدن حقوق و نداری، کارت یارانه خود را پیش نانوایی گرو می گذارند تا بتوانند نان قرضی بگیرند و به خانه ببرند.

وی بیان کرد: در شهرداری دهدشت افراد دیگری هم هستند که چنین وضعیتی دارند؛ مسئولان تا حادثه دیگری رخ نداده با پرداخت حقوق و رسیدگی به مشکلات کارمندان و کارگران شهرداری جلوی چنین حوادث تلخی را بگیرند و نیروهای شهرداری را درک کنند.

“احسان تابش نژاد”، شهردار دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه در خصوص حقوق کارگران و کارمندان شهرداری گفت: کارگران و کارمندان شهرداری دهدشت حدود ۴ ماه است که حقوق نگرفته اند  و یک ماه حقوق آنها سه شنبه یا چهارشنبه هفته جاری پرداخت می شود.

وی در خصوص علت این مشکل افزود: بلاتکلیفی شورای شهر دهدشت و برگزار نشدن کمیسیون ها و … از مهمترین دلایل این مساله بوده و مشکلات شورای شهر همچنان ادامه دارد.

تابش نژاد اظهارکرد: حدود ۲۰۰ کارگر و کارمند مجموعه شهرداری دهدشت با همین مشکل و وضعیت مواجهند.

شهردار دهدشت بیان کرد: شهرداری دهدشت از مردم و دستگاه‌های مختلف دولتی ۲۸ میلیارد تومان طلب دارد.

ثبت شده در سایت نسیم زاگرس طی شماره 179 توسط modir و در روز یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت 14:18:24
© Copyright 2022 https://www.nasimezagros.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 169
29 / 2 / 1400 - 19:18

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:؛

عزل مدیرانی که در انتخابات له یا علیه داوطلبی فعالیت کنند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیرانی که له یا علیه داوطلبی در انتخابات فعالیت کنند، عزل می شود.؛

به گزارش نسیم زاگرس، حسین کلانتری در نشست شورای برنامه ریزی استان افزود: انتخابات چارچوب دارد و اصل برای ما در انتخابات امانتداری، بی‌طرفی، سلامت و امنیت است.
وی اظهار کرد: ان‌شاءالله روند تایید صلاحیت ها به گونه ای باشد که به مشارکت حداکثری کمک کند و شاهد رقابتی سالم باشیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مدیران فعلی مدیران دولت تدبیر و امید هستند یا غَش در معامله و ابلاغ گرفته‌اید خیانت است و یا الان دارید نفاق می کنید مدیران دستگاه‌های دولتی باید در انتخابات بی‌طرفی و شأن خود را حفظ کنند.
کلانتری تصریح کرد: ممکن است دولتی سر کار بیاید شما را بپذیرد و ادامه فعالیت دهید اما مدیری که بخواهد به قانون جمهوری اسلامی که طبق این قانون مدیر باید در انتخابات بی‌طرف باشد، خیانت کند، خود را به جریان و ستادی به چسباند، حتما به مقام ارشد کشوری‌اش اطلاع می‌دهم، درخواست عزلش را می‌کنم و به نهادهای امنیتی هم کتبا می نویسم تا در پرونده اش درج شود چراکه چنین مدیری سالم نیست.
وی ادامه داد: خیلی از مدیران اصلاح‌طلب و اصولگرا پاکدست، پاکدامن، صادق و خدمتگذارند و سراغ دارم در دولت اصلاحات وزرای بودند که مقام معظم رهبری عنایت داشتند که در دولت بعدی از آنها استفاده شود و خدمت کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به مدیران استانی و شهرستانی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با خدمت صادقانه خود را نشان دهید،این غش کردن، شاخک‌ها را تنظیم کردن و فرکانس ها را کم و زیاد کردن کسی را به بهشت نمی برد، دوزیستان با هر گز به بهشت نمی روند. بعنوان یک مدیر مسیر خود را برو اگر صادق، امانت‌دار، جهادی، خدمتگزار مردم و نوکر نظام و جمهوری اسلامی بود اصلاح‌طلب، اصولگرا یا اعتدالگرا فرقی نمی‌کند و دوباره از شما استفاده می‌شود اما مدیری که غیر از این باشد فرصت طلب است.
کلانتری تاکید کرد: مدیران استانی و شهرستانی شخصیت خود را حفظ کنند و له یا علیه کسی در انتخابات تبلیغ نکنند با عزت کار تخصصی خود را ادامه دهند پریدن به این شاخه و آن شاخه برای یک مدیر حیف است و با این و آن عکس گرفتند و در فلان مراسم نشستن دور از شأن یک مدیر است.
وی ادامه داد: با هر مدیری که ذهن مردم را خراب کند برخورد می شود، هر مدیری می‌خواهد برای داوطلبی در انتخابات پیش رو فعالیت کند اگر راست می گوید و مرد است استعفا دهد و فعالیت سیاسی به انتخاباتی خود را شروع کند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: هیچ نیازی ندارم که داوطلبی یا ستاد داوطلبی از ما خوشش بیاید، سرباز جمهوری اسلامی هستم راه ما آرمان های امام راحل و فرامین مقام معظم رهبری است و همه ما بدهکار شهدا هستیم در مسیری برویم که شهدا از ما شاکی نشوند.

انتهای خبر

ثبت شده در سایت نسیم زاگرس طی شماره 169 توسط modir و در روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت 19:18:36
© Copyright 2022 https://www.nasimezagros.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 162
27 / 2 / 1400 - 21:19

یک کهکیلویه و بویراحمدی مدیرعامل موسسه ولی عصر(عج) شد

یک کهکیلویه و بویراحمدی مدیرعامل یکی از موسسات قرارگاه خاتم الانبیا شد.؛

طی حکمی از سوی مدیر عامل قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مهندس سهراب نریمانی به سمت مدیر عامل موسسه ولی عصر(عج) قرارگاه خاتم الانبیاء منصوب شد.

مهندس نریمانی ۴۹ ساله، دارای مدرک لیسانس عمران از دانشگاه امام حسین(ص) تهران از فرزند شایسته ایل سترگ طیبی، روستای شوتاور بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد هستند.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت نسیم زاگرس طی شماره 162 توسط modir و در روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت 21:19:08
© Copyright 2022 https://www.nasimezagros.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 155
27 / 2 / 1400 - 19:47

اجاره بها در یاسوج ترمز برید

به گزارش نسیم زاگرس، نکته قابل تامل این است که رشد اجاره بها هیچ تناسبی با رشد تورم نداشته و هر صاحب خانه، خودسرانه اجاره و رهن خانه خود را مشخص می‌کند و شاخص، ملاک و معیاری برای تعیین اجاره خانه در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد البته نظارتی هم بر این بازار

به گزارش نسیم زاگرس، نکته قابل تامل این است که رشد اجاره بها هیچ تناسبی با رشد تورم نداشته و هر صاحب خانه، خودسرانه اجاره و رهن خانه خود را مشخص می‌کند و شاخص، ملاک و معیاری برای تعیین اجاره خانه در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد البته نظارتی هم بر این بازار نیست و در چنین شرایطی فشار زیادی به اجاره نشین‌ها وارد می‌شود.

امسال اما به قدری اجاره بهای خانه افزایش یافته که پرداخت آن از توان خیلی‌ها خارج اســت، این در حالی است که هنوز وارد فصل جابجایی نشــده‌ ایم، از این پس با پدیده های جدیدی رو به رو خواهیم شد که بدون شک علت اصلی رخداد آن‌ها افزایش نرخ اجاره بهاســت.
با توجه به وضع موجود و در صورت تداوم گرانی اجاره بها و رهن خانه بی شک پدیده پشت بام خوابی، چادر خوابی، روی آوردن به حاشیه نشینی و … در استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص شهر یاسوج دور از ذهن نخواهد بود.

یکی از مشاوران املاک شهر یاسوج به خبرنگار ایسنا گفت: در شهر یاسوج یک منزل مسکونی سه خوابه را به قیمت ۴۰۰ میلیون تومان به صورت رهن اجاره داده اند.
وی اظهار کرد: امور مالیاتی باید تدابیری بیندیشد که با توجه به این وضعیت گرانی و بالا بودن کرایه خانه از صاحبان خانه مالیات واقعی بگیرد تا شاهد کرایه های بی حساب و کتاب نباشیم.
یک مشاور املاک دیگر نیز به خبر نگار ایسنا گفت: صاحبان خانه منازل مسکونی خود را برای اجاره به قیمت ۲۰۰ میلیون تومان با ماهی ۱۰۰ هزار تومان در بنگاه ما ثبت کرده اند.
وی افزود: شهرداری یاسوج برای ساخت خانه های بیش از  چهار طبقه در بیشتر نقاط شهر محدودیت گذاشته در صورتی که این محدودیت‌ها کمتر شود در ساخت خانه های بیشتر موثر خواهد بود.
این مشاور املاک عنوان کرد: در این شرایط کرونایی مستأجران از خانه بیرون نروند و تخلیه نکنند چراکه قانون هم با مستأجران است و از آنها حمایت می کند.
یک مشاور املاک دیگر به خبرنگار ایسنا گفت: یک خانه ای را در دفتر ما برای اجاره دادن به قیمت ۲۰۰ میلیون تومان رهن با ۲.۵ میلیون تومان کرایه نوشته اند، به صاحب خانه گفتم این قیمت زیاده و مستأجران مشکل دارند قیمتش را کمتر بگو، در پاسخ به من گفت همین که هست اگر ثبت نمی‌کنید می روم در بنگاه دیگر ثبتش می کنم.
وی با بیان اینکه به دنبال خانه با کرایه مناسب نگردید چرا که گیر نمی آید اگر صاحب خانه ای مَرد و مُنصف باشد شاید خانه خود را بصورت مناسب و منصفانه اجاره دهد، تصریح کرد: از سوی مسئولان و متولیان امر باید چاره ای اندیشیده شود تا جلوی این افزایش سرسام‌آور گرفته شود، در یکی از استان‌ها همه مشاوران املاک هماهنگ شدند و با توجه به وضعیت اقتصادی مردم و شرایط کرونایی به اجاره هر منزل مسکونی و برای تمدید قرارداد تنها ۱۰۰هزار تومان اضافه کردند.
یک مستأجر که زوج جوانی بودند به خبرنگار ایسنا گفت: هم اکنون در یکی از مناطق جنوب شهر با ۱۵ میلیون تومان رهن و ماهانه ۶۰۰ هزار تومان کرایه، اجاره نشین هستم که صاحب خانه ام برای تمدید قرارداد گفته ۵۰ میلیون رهن با یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کرایه در سال جدید خانه ام را اجاره می دهم حالا نمی دانم چطوری این میزان رهن و کرایه را تامین کنم.
وی افزود: چرا مسئولان فکری به حال این مسأله نمی کنند و هرکس اجاره خانه خود را خودسرانه مشخص می کند و اکثر صاحب خانه ها کرایه خانه خود را با اقساط وام و بدهی های خود تنظیم می کنند. آیا یک مسئول با شجاعت و جرأت هست که بتواند ترمز این وضعیت اسفناک اجاره بها را بکشد؟
یک آقای حدود ۳۵ ساله که دنبال خانه اجاره ای بود به خبرنگار ایسنا گفت: شغلم کارگری است که در این شرایط کرونایی بیشتر روزها کار گیرم نمی آید، صاحبان خانه ها و مالکان خود را جای ما قرار دهند چطوری می توانم با این قیمت هایی که می‌گذارند خانه اجاره کنم.

وی عنوان کرد: یکی به داد ما مستأجران برسد، آیا مسئولان از وضعیت اجاره خانه اطلاعی دارند؟ آیا فرزند اجاره نشین دارند که درد اجاره نشینی را کشیده باشند؟

«عنایت رضایی»، رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهر یاسوج در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: باتوجه به وضعیت بالا رفتن تورم سالیانه اجاره بها نیز زیاد شده که سه عامل اصلی افزایش اجاره بها بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی، افزایش تورم و بالا رفتن روز به روز تمام مایحتاج مردم و گردشگر پذیر بودن استان است.

وی افزود: البته باتوجه به دستور هیئت دولت هر گونه افزایش اجاره بها تنها تا ۱۵درصد صورت می‌گیرید و هیچ موجری نمی تواند مستاجری را از خانه بیرون کند و دستگاه قضایی نیز حکم تخلیه برای هیچ مستاجری صادر نمی‌کند.

رضایی اظهار کرد: اگر مسئولان در زمینه پایین آمدن مصالح ساختمانی، ساخت مسکن و وام کم بهره مسکن چاره اندیشی نکنند حتی جایی برای چادر زدن و پشت بام خوابی هم نمی ماند و مشکلات بیش از پیش می شود.

« محمدعلی غفاری»، مدیرکل امور مالیاتی استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: در اجرای ماده ۵۴ قانون مالیات‌های مستقیم هر ساله کمیسیون تقویم املاک در محل اداره امور مالیاتی برگزار و نماینده اداره ثبت و جهاد کشاورزی و یک‌ نفر از اعضای شورای هر منطقه و نماینده مالیاتی و … با توجه به قیمت روز تهیه و مورد اجرا قرار می‌گیرد.

وی افزود: کسی از مالیات اجاره خانه معاف نیست و هرکس بجز اجاره بها درآمد دیگری ندارد در اجرا ماده ۵۷ قانون مالیات‌های مستقیم به اندازه معافیت حقوق معاف و مابقی اخذ می شود.

غفاری اظهارکرد: با وجود اجاره‌های بی حساب و کتاب اما متاسفانه صاحبان خانه و مالکان آنقدر که بر اساس قانون باید مالیات بپردازند، از آنها گرفته نمی شود در واقع فرار مالیاتی دارند.

مدیرکل امور مالیاتی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اجاره خانه در شهر یاسوج به ضرر مردم و به سود مالیات و موجر است و خدا به داد مستاجران برسد.

غفاری با بیان اینکه مالیات بر خانه های خالی در استان کهگیلویه و بویراحمد هنوز اجرا نشده است، تصریح کرد: این طرح هنوز به علت ارسال نشدن دستورالعمل و ساز و کار وصول اجرایی نشده است.

گفتنی است که برای حل این موضوع لازم است که ابتدا قبول کرد که مشکلی به نام اجاره‌بها وجود دارد، اما به نظر می‌رسد به این اتفاق به صورت جدی دقت نشده است زیرا با تشکیل یک جلسه به تنهایی نمی‌توان نسبت به بررسی این موضوع مهم پرداخت و راه حل کاربردی و مناسبی ارائه کرد، پس این وضعیت نشان از بی‌توجهی و در نگاه خوش‌بینانه، کم‌توجهی مسئولان و متولیان امر به قشری به نام «اجاره نشین‌ها» دارد!
امروز در کوتاه‌مدت باید چارچوبی برای قیمت‌گذاری خرید و فروش و اجاره‌بها را تعیین کرد تا حداقل این روند منطق و اصولی پیدا کند، به نظر می‌رسد تشکیل کمیته‌ای با مشارکت بخش خصوصی و فعالان بازار، دستگاه قضایی، استانداری، شهرداری، امورمالیاتی، اتحادیه مشاوران املاک، راه و شهرسازی می‌تواند منجر به یک تصمیم‌سازی در این حوزه شود و مقامات استانی از مسئولان کشوری درخواست کمک کنند.
اجاره بها به طور مستقیم با اقشاری مرتبط است که قدرت خرید به آنها اجازه نداده که تا کنون سرپناهی از آن خود تهیه کنند، بنابراین از اقشار کم‌درآمد جامعه به حساب می‌آیند و باید هرچه زودتر به کمک آنها شتافت، کمکی که به نظر می‌رسد اگر دیر شود، عواقب مطلوبی به دنبال نخواهد داشت.
وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است که موجر به دلیل تمدید خودکار قرارداد، نمی‌تواند حکم تخلیه بگیرد، بعد از پایان قرارداد مستاجر موظف نیست خانه را تخلیه کند و توسط مراجع قضایی حکم تخلیه صادر نمی‎‌شود. امسال میزان افزایش اجاره‌‎بها در تهران ۲۵ درصد، کلانشهرها ۲۰ درصد و سایر شهرها ۱۵ درصد است.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت نسیم زاگرس طی شماره 155 توسط modir و در روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت 19:47:31
© Copyright 2022 https://www.nasimezagros.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 140
19 / 2 / 1400 - 11:13

برداشت گل محمدی در مزارع شهرستان «ساوجبلاغ»

برداشت گل محمدی از مزارع شهرستان «ساوجبلاغ» در استان البرز آغاز شده است. هر ساله از اوایل اردیبهشت تا اواسط خرداد ماه برداشت گل محمدی در گلستان‌های البرز انجام می‌شود و در کنار بعضی از آن‌ها فرایند گلاب‌گیری و فروش محصولات مرتبط با گل محمدی وجود دارد.؛

ثبت شده در سایت نسیم زاگرس طی شماره 140 توسط modir و در روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت 11:13:51
© Copyright 2022 https://www.nasimezagros.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 135
19 / 2 / 1400 - 9:58

پست جدید فرمانده انتظامی سابق کهگیلویه و بویراحمد

یک کهگیلویه و بویراحمدی، معاون اجرایی معاونت نیروی انسانی ناجا شد؛

به گزارش نسیم زاگرس، سرتیپ دوم پاسدار «مهدی انصاری» فرمانده سابق انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد ، طی حکمی از سردار حسین اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، بعنوان معاون اجرایی معاونت نیروی انسانی ناجا منصوب گردید .

سردار انصاری، فرمانده انتظامی کلان شهر شیراز در استان فارس، جانشین انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد و همچنین اولین فرمانده بومی استان کهگیلویه و بویراحمد و مشاور عالی فرمانده ناجا و …. را در کارنامه کاری خود دارد.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت نسیم زاگرس طی شماره 135 توسط modir و در روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت 09:58:27
© Copyright 2022 https://www.nasimezagros.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 130
19 / 2 / 1400 - 7:28

فرماندار گچساران خبر داد؛

رد صلاحیت ۹ داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس در حوزه انتخابیه گچساران و باشت

فرماندار شهرستان گچساران از تایید صلاحیت ۴ نفر از داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت خبر داد.؛

«علیرضا اتابک» افزود:” ریحان محمد پور”، “علیمراد جعفری”، “سید حبیب الله حسینی” و “محمد مهدی فروغی نیا” چهار داوطلب تایید صلاحیت شده در این حوزه انتخابیه هستند.

وی اظهارکرد: سه نفر از داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس در حوزه انتخابیه گچساران و باشت عدم احراز صلاحیت و ۹ داوطلب رد صلاحیت شده اند.

فرماندار شهرستان گچساران بیان کرد: داوطلبانی که رد صلاحیت شدند یا صلاحیت آنها احراز نشده است از امروز به مدت چهار روز می توانند شکایت خود را به شورای نگهبان ارائه کنند.

گفتنی است که ۲۱ نفر داوطلب شامل یک خانم و ۲۰ آقا برای شرکت در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه «گچساران و باشت» ثبت نام کرده بودند.

انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.

لازم به ذکر است که بخاطر اینکه «غلامرضا تاجگردون»، منتخب یازدهم این حوزه انتخابیه با کسب ۳۹ هزار رای و اختلاف ۱۷ هزار رای با نفر دوم از مجلس یازدهم اعتبارنامه‌اش رد شد، انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت برگزار می شود.

منبع؛ ایسنا

انتهای پیام

ثبت شده در سایت نسیم زاگرس طی شماره 130 توسط modir و در روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت 07:28:52
© Copyright 2022 https://www.nasimezagros.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 124
18 / 2 / 1400 - 20:44

ماجرای عجیب پناه بردن یک سگ به اورژانس جاده ای باشت! +عکس

انتشار فیلمی در فضای مجازی درباره پناه بردن عجیب یک سگ مصدوم به اورژانس در یکی از پایگاه های اورژانس جاده ای شهر باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد، باعث شگفتی بسیاری از مردم شده است.؛

«سید محمد تقی پور»، این تکنیسین اورژانس که کار مداوای سگ را انجام داد، در خصوص جزئیات این ماجرای عجیب در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: عصر روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه با همکارم به نام صادق آسان در پایگاه جاده ای اورژانس دوراهی باشت شیف بوده ایم که هنگام اذان مغرب یک سگ لنگ لنگان از درب پایگاه وارد شد.

وی افزود: وقتی وارد محوطه پایگاه اورژانس شد جلوی ما دراز کشید و دست خود را بالا آورد که پس از بررسی وضعیتش متوجه شدیم که دست سگ شکسته و خونریزی دارد.
تقی پور اظهار کرد: بلافاصله وسایل امدادی از جمله سرم را از داخل آمبولانس در آوردیم و با شستشوی دست سگ اقدام به مداوا و پانسمان کردیم سپس سگ را به بیرون از پایگاه هدایت کردیم که هر کار کردیم بیرون نرفت و تنها دنبال خودم می آمد، تا اینکه مقداری نان و آب به سگ دادیم و بعدش از پایگاه بیرون رفت و پشت پایگاه دراز کشید.
این تکنیسین اورژانس شهر باشت تصریح کرد: برای ما عجیب بود که این سگ چطور به اورژانس پناه آورد و هنگام انجام اقدامات درمانی تکان هم نمی خورد و آرام بود.
تقی پور بیان کرد: از ۱۳ سال پیش که وارد کار اورژانس شدم سوگند یاد کردم که امداد و کمک به همه انسان‌ها مسلمان و غیرمسلمان و حیوانات کنم.

همچنین «جهانبخش وحدت نژاد» ، رئیس اورژانس استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر از اقدام این تکنیسین اورژانس به خبرنگار ایسنا گفت: این حرکت تکنیسین پایگاه اورژانس جاده ای باشت تحسین برانگیز است.

گفتنی است که سید محمد تقی زاده ۳۷ ساله و دارای ۱۳ سال سابقه خدمت، تکنیسین پایگاه اورژانس جاده ای دوراهی باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت نسیم زاگرس طی شماره 124 توسط modir و در روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت 20:44:44
© Copyright 2022 https://www.nasimezagros.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 120
17 / 2 / 1400 - 11:19

چرام لرزید

شهر چرام، مرکز شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزید.؛

به گزارش نسیم زاگرس، مرکز لرزه نگاری کشور شدت این زمین لرزه را ۳.۸درجه در مقیاس ریشتر و در عمق ۸ کیلومتری زمین اعلام کرده است.

زمان وقوع این زمین لرزه در ساعت ۵ و ۵۳ دقیقه و ۴۵ ثانیه صبح جمعه، ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۹ ثبت شده است.
تاکنون گزارشی از خسارت‌های احتمالی جانی و مالی این زمین لرزه که در ۱۴ کیلومتری چرام، ۲۷ کیلومتری دهدشت و در ۳۲ کیلومتری گراب، کهگیلویه و بویراحمد رخ داده، اعلام نشده است.
انتهای پیام

ثبت شده در سایت نسیم زاگرس طی شماره 120 توسط modir و در روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت 11:19:01
© Copyright 2022 https://www.nasimezagros.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر